0

Н овакът в италианския елит Комо постигна първа победа в Серия А от повече от 21 години, след като отборът на Сеск Фабрегас спечели с 3:2 като гост на Аталанта в мач от петия кръг на футболното първенство на Италия.

Срещата се игра 24 по-късно, след като беше отложена ден по-рано заради наводнен терен.

За рожбата на школата на Барса „Ла Масия“ Сеск Фабрегас това бе първа победа като треньор в Серия А. За нея той специално благодари на друг каталунец, бивш капитан на Барса – Сержи Роберто. Комо го привлече това лято без трансферна сума, а срещу Аталанта „Гадзета дело спорт“ му постави най-високата оценка от всички на терена: 7,5 от 10.

„Той показа страхотно представяне, за мен най-добрият играч на терена“, каза 37-годишният Сеск, до когото на скамейката в групата бе 42-годишният вратар Пепе Рейна, също тръгнал от школата на Барса като него и Роберто.

„Той (Сержи) дойде в Комо, за да даде тази индивидуалност на отбора. Знаех, че не е лесно, знам, че искам много от него: играч, който дава увереност, прави играта, играе напред по начина, по който ми харесва. Важен, за да създадем стил и да помогне на отбора да си повярва в трудните моменти“.

Попадения през второто полувреме на Габриел Стрефеца и Алиу Фадера, както и автогол на защитника на Аталанта Сеад Колашинац дадоха на новака Комо първия успех в италианския шампионат от май 2003 година насам.

Това е трета загуба за сезона за Аталанта, който устиска 0:0 срещу английския вицешампион Арсенал в Шампионската лига миналата седмица.

Домакините от Бергамо поведоха в 18-ата минута след центриране от корнер и удар от воле на Давиде Дзапакоста в долния ляв ъгъл точно от границата на наказателното поле. Комо успя да изравни само 20 секунди след началото на втората част, когато Серхи Роберто асистира на Стрефеца и той направи 1:1.

Гостите стигнаха до обрат в 54-ата минута, макар и с голям късмет, когато ударът на купения от Реал Мадрид Николас Пас беше отразен от Колашинац и той прати топката в собствената си врата.

Четири минути по-късно нещата се влошиха за домакините, когато Фадера стреля в далечния долен ъгъл за 3:1.

Адемола Лукман реализира дузпа за Аталанта в деветата минута на добавеното време, след като Алберто Досена фаулира Ваня Влахович в наказателното поле, но тя стигна само за загуба с гол разлика.