0

Л идерът в класирането на Ла Лига Барселона постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Хетафе в среща от 18-ия кръг.

Единственото попадение за каталунците вкара Педри в 35-ата минута след пас на бразилеца Рафиня. Треньорът на победителите Шави не можеше да разчита на наказаните си нападатели Роберт Левандовски и Феран Торес.

Хетафе имаше само една добра възможност за изравняване, която дойде малко след гола на Педри, но вратарят на домакините Марк-Андре тер Щеген надигра Борха Майорал, като неговата изява бе решаваща за измъчената и инфарктна победа на Барса, чиито играчи напрегнато чакаха последния съдийски сигнал.

Късметът или съдията се оказа на страната на домакините в 70-ата минута, когато реферът Иглесиас Вилануева се смили само с жълт картон за една брутална балтия на Дембеле срещу Алдерете, която спокойно можеше да санкционира с червен. Преди това галисийският рефер беше простил втори жълт картон на играчите на каталунците Гави, Жорди Алба и Педри.

Преди началото на мача "железният войник" на Барселона Серхио Бускетс показа спечелената с бой над Реал Мадрид Суперкупа на Испания, а самият халф бе почетен от президента Лапорта със специална фланелка в рамка с номер 700 послучай мач №700 на Буси за родния клуб.

С победата Барселона събра 44 точки от 17 мача и води с шест пред втория Реал, който обаче е и с мач по-малко.

Испания, Примера дивисион, 18-ти кръг, неделя:

Виляреал - Жирона 1:0, Елче - Осасуна 1:1, Барселона - Хетафе                 1:0, по-късно днес: Атлетик (Билбао) - Реал (Мадрид)

от събота: Райо Валекано - Реал Сосиедад 0:2, Еспаньол - Бетис 1:0, Атлетико Мадрид - Валядолид 3:0, Севиля - Кадис 1:0;

в понеделник: Валенсия - Алмерия

от петък: Майорка - Селта Виго 1:0

1. Барселона       17 14 2  1 36:6   44 точки

2. Реал Мадрид     16 12 2  2 36:16  38

3. Реал Сосиедад   18 12 2  4 28:18  38

4. Атлетико Мадрид 18  9 4  5 27:16  31

5. Виляреал        18  9 4  5 21:13  31

6. Бетис           17  8 4  5 19:14  28