0

Ш ведската полиция взе необичайното решение да оттегли разрешението си мачът между Юргорден и Хамарби да бъде игран с публика по време на втората част, като феновете трябваше да напуснат трибуните, предаде Ройтерс.

Юргорден пусна гол за 0:2 в 76-ата минута, като в резултат на това фойерверки полетяха съм терена и реферът прекъсна срещата.

Играчите и официалните лица напуснаха терена, като 50 минути по-късно дойде съобщението, че полицията е оттеглила разрешението си и феновете трябва да напуснат стадиона незабавно.

"Това е решение на полицията. Никога не съм участвал в нещо подобно преди", каза делегатът на мача Ханс Ларсон.

Голяма част от феновете си тръгнаха кротко,  но имаше и някои, които започнаха да пеят "Никъде не отиваме". В крайна сметка си отидоха, но сръчкани принудително от полицаите.

Мачът трябва да се доиграе пред празни трибуни в понеделник от резултат 2:0 за Хамарби.