0

Маркъс Рашфорд отбеляза за пети пореден мач, а с победата си с 3:1 за ФА Къп над Евертън, Манчестър Юнайтед заложи на дузпата мениджъра на ливърпулските „карамели“ Франк Лампард след отпадането на отбора за купата.

Този път, обаче, Евертън беше аплодиран от гостуващата агитка заради показания биткаджийски характер на „Олд Трафорд“, въпреки, че „червените дяволи“ поведоха още в 3-ата мин. Чрез Антъни.

В 14-ата мин. Вратарят на Ман Юнайтед Давид де Хеа допусна смехотворен гаф от тези, които телевизиите пускат в края на годината с най-големите изцепки. Испанецът, който е в тежки преговори за продължаване на договора си, бе застанал до левия дирек, когато ниско центриране го хвана напълно неподготвен, топката рикошира между краката му, а зад него Коуди на празна врата я прати в мрежата за 1:1.

Разколебаният Де Хеа едва не подари втори изравнителен гол на Евертън през второто полувреме с левашко излизане напред, но този път имаше късмет, че Калвърт-Люин пропусна удобния шанс.

Британските медии припомниха, че преди мача Юнайтед обяви за привличането на конкурент за вратарския пост на Де Хеа – под наем бе взет бившият английски национал Джак Бътланд от Кристъл Палас.

Равенството се задържа до 52-ата мин., когато Коуди реагира неадекватно пред собствената си врата и си вкара автогол при центриране на Рашфорд.

В седмата минута от добавеното време Рашфорд, който асистира и на Антъни за първото попадение, закова от дузпа крайното 3:1 за Юнайтед.

Той вкара гол за пети пореден мач, което му се случва за пръв път с „червените дяволи“.