0

Б ългарският национален полузащитник Илия Груев-младши игра пълни 90 минути за победата на Лийдс Юнайтед с 3:0 над Кардиф като гост в среща от 27-мия кръг на Чемпиъншип, второто ниво на английския футбол.

23-годишният халф бе един от най-добрите в сътава на "белите", а изявите му в защитен план оставиха без работа вратаря Йоан Мелие, срещу когото нямаше нито един точен удар за цял мач.

В 74-тата минута за едно от четирите си нарушения в мача Груев получи жълт картон, който бе единственият за тима на Лийдс. Българинът докосна топката 82 пъти, даде 70 паса, при които точността му бе 97,1%.

Точни за победата на гостите бяха Патрик Бамфорд и Дан Джеймс през първото полувреме, както и избрания за "Играч на мача" Жоржиньо Рутер през втората част. В 79-ата мин. гостите дори си позволиха лукса да изпортят дузпа - Крисенсио Съмървил нацели страничната греда.

В класирането Лийдс заема четвърто място с 51 точки, като изостава с пет от втория Саутхемптън, който за момента заема последната позиция за директно класиране във Висшата лига.