0

П риятното откритие на Висшата лига Брайтън спечели с 3:1 визитата си на Манчестър Юнайтед на стадион „Олд Трафорд“.

Бившият нападател на Юнайтед Дани Уелбек откри срещу родния си отбор в 20-ата минута.

Паскал Грос удвои преднината на "чайките" в 53-ата минута. Жоао Педро вкара трети гол в 71-ата минута за 3:0.

Почетното попадение за Юнайтед бе дело на Ханибал Межбри в 73-ата минута.

Съседите на Юнайтед от Манчестър Сити обърнаха Уест Хем на негостоприемния им стадион в Лондон при завръщането на Пеп Гуардиола след възстановяване от операция.

Джеймс Уорд-Праус откри за „чуковете“ в 36-ата минута в полза на лондончани. Белгийският национал Жереми Доку изравни в 46-ата, а Бернардо Силва направи пълен обрат в  76-ата минута.

Десет минути след това и Ерлинг Халанд се разписа, като преди това норвежецът направи куп пропуски.

Така Сити продължава да бъде лидер с пълен актив от 15 точки, докато Уест Хем е 5-ти с 10 пункта.

Тотнъм стигна до драматичен обрат с 2:1 като домакин на новака Шефилд Юнайтед. Густаво Хамър в 74-ата минута даде аванс на гостите, Ричарлисон възстанови равенството в осмата минута от допълнителното време.

А победния си удар „шпорите“ нанесоха чрез Деян Кулушевски в последните секунди при 12 мин. Добавено време.

Кристъл Палас отстъпи с 1:3 при гостуването си на Астън Вила, но бе без своя мениджър Рой Ходжсън, който се е почувствал зле и си е останал у дома.