0

П олша се наложи с 1:0 над Германия в контрола, играна във Варшава. Единственото попадение реализира Якуб Кивиор с глава в 31-ата минута.

За германците това беше трети пореден мач без победа след загубата с 2:3 от Белгия и равенството 3:3 срещу Украйна.

Роберт Левандовски водеше нападението на Полша, а по десния фланг започна 37-годишният Якуб Блашчиковски, за когото срещата се превърна в своебразен бенефис с екипа на националния отбор. Ветеранът прекара голяма част от кариерата си в Бундеслигата, след което се завърна в родината си и подписа с Висла (Краков). Снощи Куба, както е известен халфът, записа своя 109-и и последен мач за "Дружина полска".

В друга контрола, играна във Виена, Сърбия спечели с 3:2 срещу Йордания. Успехът за футболистите на Драган Стойкович дойде едва четири дни преди гостуването на България в Разград.

Сърбия поведе в 7-ата минута след точен удар с глава на Урош Рачич. Изненадващо Йордания направи пълен обрат. В 53-тата минута Махмуд Ал Марди изравни, а в 67-ата минута Муса Ал-Тамари даде аванс на своя тим.

Сърбите направиха 2:2 в 83-тата минута чрез Деян Йовелич, който се възползва от асистенция на Сергей Милинкович-Савич.

Малко след това срещата бе прекъсната за кратко, след като фенове нахлуха на терена.

В 89-ата минута Йовелич донесе победата на Сърбия.