0

Д вубоят между Валенсия и Реал Мадрид ще е един от най-коментираните през този сезон в Ла Лига. "Прилепите" измъкнаха точка от "кралете" за 2:2, но определено те могат и да се съжаляват, че не спечелиха, въпреки че същото може да се твърди и за хората на Карло Анчелоти.

Гостите започнаха силно мача, но в рамките на 3 минути Валенсия вкара два гола, като Уго Дуро и Яремчук се възползваха от невероятни грешки в защитата на Реал. До почивката Реал върна един гол чрез Винисиус. През втората част драмата бе пълна. Винисиус вкара втори гол, с който резултатът бе изравнен.

Диакаби от "прилепите" получи ужасяваща контузия, след като Чуамени падна върху крака му и буквално го строши на две.

В 92-ата минута реферът първоначално отсъди дузпа за Валенсия за нарушение срещу Дуро, но след преглед на ВАР промени решението си.

Най-ключовата ситуация обаче стана в последната минута от продължението. Тогава Браим Диас центрира и още, докато топката летеше, реферът Мансано наду свирката. Топката стигна до Белингам, който вкара с глава, но голът не бе зачетен.

Това е пореден скандал в мач на Реал през този сезон, като "кралете" този път се чувства ощететени.