0

П ортугалия разгроми Швеция с 5:2 в приятелски мач, като част от подготовката на иберийците за Евро 2024 в Германия. Португалците бяха без Кристиано Роналдо на стадион “Дон Алфонсо Енрикеш” в Гимараеш, а головете за успеха отбелязаха Рафаел Леао, Матеус Нунеш, Бруно Фернандеш, Брума и Гонсало Рамош, а за шведите точни бяха Виктор Гьокереш и Густаф Нилсон.

Селекционерът на Португалия Роберто Мартинес повика Роналдо, но в крайна сметка се оказа, че звездата няма да играе в контролите.

Италия постигна трудна победа с 2:1 над Венецуела в приятелски мач, игран във Форт Лодърдейл, САЩ. "Адзурите" стигнаха до успеха благодарение на Матео Ретеги, който отбеляза и двете попадения в мача в 40-ата и 80-ата минута. За южноамериканците пък се разписа Дарвин Мачис в 43-тата минута.

Венецуела пропусна дузпа още във 2-ата минута, когато Хосе Рондон не успя да преодолее Джанлуиджи Донарума.