0

Л ивърпул стигна до първия си финал на „Уембли“ от 6 г. насам благодарение на своето португалско чудо в атаката Диого Жота. Той вкара двата гола при гостуването на Арсенал за крайното 2:0 от двата полуфинала за Купата на лигата „Карабао“. На финала Ливърпул среща Челси.

Жота запълни празнините, оставени от Мохамед Салах и Садио Мане, които са на Купата на африканските нации.

Арсенал започна реванша впечатляващо, Александър Лаказет уцели гредата от пряк свободен удар, но Ливърпул нанесе своя първи удар още в 19-та минута, когато Жота порази вратата на Аарон Рамсдейл.

Лаказет пропусна най-добрия шанс на Арсенал след почивката, като от идеална позиция стреля високо, а Жота реши всичко в 77-ата мин. след нова асистенция на Трент Александър-Арнолд. Първоначално даденият офсайд бе отменен от ВАР.

Мениджърът на победителите Юрген Клоп каза: "Вкарахме два прекрасни гола - Диого Жота беше във вихъра си. Бяхме напълно убедени, когато той пристигна в клуба, че ще ни даде много. Откакто е тук, той направи още една крачка напред, той се превърна в наистина нападател от световна класа."

Резилът на Арсенал стана пълен, когато Томас Партей, който влезе като смяна след завръщането си от Купата на африканските нации, получи втори жълт картон за безсмислено късно влизане срещу Фабиньо.