0

А таланта победи Милан с 2:1 като гост и се класира за полуфиналите за Купата на Италия по футбол.

Милан поведе с гол на Рафаел Леао на "Сан Сиро", но бергамаските обърнаха развоя на Дербито на Ломбардия с два гола на Теун Копмайерс.

В 38-а минута от Аталанта имаха претенции за дузпа, но реферът подмина ситуацията, което предизвика гнева на треньора на гостите Джан Пиеро Гасперини и той бе изгонен от пейката с червен картон.

В 45-ата минута Леао и Тео Ернандес направиха двойно и португалецът откри резултата с удар от воле.

Милан не успя да се оттегли с гол аванс на почивката, след като в добавеното време на първата част Копмайнерс възстанови равенството с удар по тревата от границата на наказателното поле.

През втората част Копмайерс на два пъти пропусна да вкара втори гол, но в 59-а минута съдията отсъди спорна дузпа, която точно той превърна в гол и донесе успеха с 2:1 на Аталанта.
На полуфиналите бергамаските ще срещнат тима на Фиорентина, който във вторник елиминира Болоня след изпълнения на дузпи.