0

С ловашкият съдия Филип Глова бе определен от УЕФА да ръководи двубоя между Андерлехт и Лудогорец от третия кръг на Лига Европа. Срещата е в четвъртък от 22.00 часа.

Сънародниците му Даниел Полачек и Петер Беднар ще бъдат асистенти на Глова, а четвърти съдия ще бъде Лукаш Дживяк.

ВАР рефери в мача ще са нидерландците Йокем Камфуис и Едвин ван де Грааф.

36-годишният Глова е познат на тима от Разград, тъй като през миналия сезон е ръководил гостуването на Лудогорец на Сервет в Женева, което завърши 0:0. В реванша "орлите" загубиха с 0:1 у дома и отпаднаха от Лигата на конференциите.

В първия мач Филип Глова изкарва мача без никакви проблеми и претенции от двата отбора, като показва четири жълти картона - на Сонко Сундберг от Лудогорец и на трима играчи на швейцарския тим, сред които и бившият играч на ЦСКА Брадли Мазику.