0

С гол от дузпа на капитана Мартин Йодегор в 53-ата минута Арсенал постигна втора победа в английската Висша лига през този сезон, надделявайки с 1:0 при гостуването си на Кристъл Палас.

Успехът на артилеристите е още по-ценен, тъй като те останаха с 10 души в 67-ата минута, когато Такехиро Томиясу беше отстранен с втория си жълт картон в мача.

И двата отбора имаха доста добри положения в първите 30 минути от първата част, като най-добрата се откри пред Еди Нкетия, който удари страничната греда.

Положението дойде след няколко чудесни опита на гостите да пресират и отнемат топката в третината на Палас.

Нкетия имаше още един шанс да вкара в 36-ата минута, когато направи комбинация с Деклан Райс, но ударът му мина над горната греда.

Третият път, когато можеше да бележи, беше в началото на второто полувреме, когато влезе в наказателното поле след бързо изпълнен свободен удар от Габриел Мартинели, и беше съборен от вратаря на домакините Сам Джонсън.

Съдията Дейвид Куут посочи точката за изпълнение на дузпа и норвежкият лидер на гостите Йодегор литна вратаря, за да отбележи единствения гол в мача.

След гола Арсенал продължи да бъде доминиращ на терена и щеше да вземе комфортно победата, но Томиясу беше изгонен от рефера. Първият му жълт картон в 60-ата минута беше показан за забавяне на времето, а само след 7 минути направи фаул срещу Джордан Айю.

Веднага след това мениджърът на гостите Микел Артета направи серия от промени в защитата и я затегна.

Единствената ситуация за Палас да изравнят дойде в добавеното време, но защитникът Тайрик Мичъл нямаше късмет.

С тази победа Арсенал събира 6 точки и се изравнява с Брайтън и Манчестър Сити, които също са с пълен актив. Кристъл Палас е с три точки от първите си два мача.