0

О тборът на Реал Мадрид отнесе като гост с 3:0 изненадващия лидер до този кръг Жирона. Столичният клуб реши мача от осмия кръг на Примера дивисион бързо през първото полувреме, като Хоселу откри резултата в 17-ата минута, а само четири по-късно Орелиен Чуамени удвои след асистенция на Тони Кроос.

Новата звезда на Реал Мадрид Джуд Белингам не пропусна да се разпише в пореден мач, като оформи крайното 3:0 в средата на втората част.

Преди това английският национал асистира и за попадението на Хоселу, който му върна жеста след почивката.

В добавеното време на мача бе изгонен Начо Фернандес от Реал Мадрид с червен картон.

Така Реал Мадрид изпревари на върха в класирането Барселона, който беше едноличен лидер снощи. Това бе първо поражение за приятната изненада от началото на сезона Жирона, който обаче остава на трета позиция в Ла Лига за момента.