0

К илиан Мбапе изравни рекорда за най-бърз гол в историята на Лига 1, като отбеляза само осем секунди след началото на двубоя и реализира хеттрик при категоричната победа на Пари Сен Жермен със 7:1 като гост на Лил в среща от третия кръг на футболното първенство на Франция.

23-годишният нападател се разписа почти веднага след началния удар на Лионел Меси, като Лига 1 обяви, че времето съвпада с осемсекундния гол на Мишел Рио за Каен срещу Кан през 1992 година.

Мбапе постави началото на изключително доминиращо представяне на шампионите, a Лионел Меси, Ашраф Хакими и Неймар добавиха още три попадения преди полувремето.

Неймар направи 5:0 в 52-ата минута след пас на Хакими преди Джонатан Бамба да върне един гол за домакините. Килиан Мбапе се разписа още два пъти в последните 24 минути, за да оформи хеттрика си.

Пари Сен Жермен е лидер в класирането на Лига 1 с пълен актив от 9 точки, а Лил се смъкна на 12-а позиция с 4 точки.