0

П ари Сен Жермен завърши наравно 1:1 срещу последния в класирането Клермон в мач от 28-ия кръг на френската Лига 1. Треньорът на парижани започна с експериментален състав в опит да съхрани звездите за четвъртфиналния сблъсък срещу Барселона в Шампионска лига, но това се оказа грешка и ПСЖ загуби точки. Това едва ли ще се окаже фатално предвид голямата преднина на тима в челото на класирането.

Клермон поведе на "Парк де Пренс" с гол на Хаби Кейта в 32-минута, а стихийният натиск на парижани даде резултат пет минути преди края, когато  Гонсало Рамош успя да изравни. В средата на втората част в игра за ПСЖ се появи мегазвездата Килиан Мбапе, но и неговите усилия не бяха достатъчни за тима да спечели трите точки. ПСЖ води в класирането с 63 точки, 13 повече от втория Брест. Клермон е последен с 21 точки.