0

Б разилската звезда Неймар дебютира впечатляващо за новия си клуб Ал Хилал при победата с 6:1 над Ал ияд в 6-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия.
Неймар влезе като резерва при 2:0 през втората част и се отчете с асистенция за попадението на сънародника си Малком в 83-ата минута, но участва в още две от 4-те попадения през второто полувреме.

Резултатът откри Александър Митрович (30-та минута от дузпа), 2:0 направи Ясер Ал-Шахрани в 45-та минута. След почивката вкараха Насър Ал-Даусари (68-ма минута), Малком и Салем Ал-Даусари, който отбеляза два гола в 87-а минута и добавеното време на мача.  Единственото попадение за Ал Рияд отбеляза Али Ал-Закан.

Ал-Хилал има актив от 16 точки и се върна на първото място в първенството на Саудитска Арабия.