0

Б етис нанесе първо поражение на Барселона под ръководството на Шави Ернандес и по този начин компрометира още повече шансовете на каталунците за класиране в топ 4 в Ла Лига.
„Вердибланкос“ се наложиха с 1:0 при гостуването на „Камп Ноу“ от 16-ия кръг на испанския шампионат.
Нищо, че преди самия мач легендата Христо Стоичков връчи наградите на отличените играчи на Барса на „Златната топка“.

Гола вкара Хуанми в 79-ата минута след вълшебна контраатака. Голямата надежда на домакините Гави бе сменен още в 32-ата минута заради съмнения за комоцио след тежък удар в главата с топката.

Трите точки изкачиха Бетис на трето място във временното класиране, измествайки от него Атлетико Мадрид. "Дюшекчиите" обаче са с два мача по-малко. Загубата бе първа за Шави начело на Барселона, след като отборът записа две победи - над Еспаньол (1:0) и Виляреал (3:1).