0

Н овакът в италианската Серия "А" Монц на бившия премиер Силвио Берлускони постигна престижна победа с 2:0 над осигурилия си предсрочно титлата тим на Наполи.

В игра за домакините в 83-тата минута се появи българският национал Валентин Антов.

Монца стигна до победата с по един гол през двете полувремена. Дани Мота откри резултата в 18-ата минута след подаване на Матео Песина, като до почивката играта бе равностойна.

През вторите 45 минути Наполи притисна своя съперник, но вместо да изравнят, гостите допуснаха втори гол. Това стана в 53-тата минута, когато точен бе Андреа Петаня.

С победата Монца събра 49 точки от 35 мача и заема девето място в класирането.

Наполи запазва актива си от 83, който е със 17 точки повече от този на втория Ювентус, който по-късно днес приема Кремонезе.

В другия двубой от Серия "А", игран този следобед, Фиорентина спечели също с 2:0 при домакинството си на Удинезе.

Точни за "виолетовите" бяха Гаетано Кастровили и Джакомо Бонавентура, които се разписаха в седмата и в 90-ата минута.

Фиорентина има 49 точки и е на осмо място, Удинезе е 11-и с 46.