0

Р айо Валекано поднесе изненадата на 31-вия кръг в испанското футболно първенство и победи с 2:1 лидера в класирането Барселона.

На своя стадион "Вайекас" мадридчани стигнаха до успеха с голове на Алваро Гарсия в 19-ата минута и Фран Гарсия в 53-ата, докато точен за каталунците бе Роберт Левандовски десетина минути преди края.

Въпреки поражението Барселона остава лидер в класирането в Ла Лига със 76 точки, с 11 повече от втория Реал Мадрид седем кръга преди края. Райо Валекано е на девето място с 43 точки.

В друг мач от снощи Селта Виго победи с 1:0 Елче. Единственото попадение за домакините бе дело на Джоузеф Айдо в 90-ата минута.

Селта има 39 точки и заема 12-о място, докато Елче е на последната 20-а позиция с едва 13 точки, като тимът може да загуби и теоретични шансове за оставане в елита още в следващия кръг.