0

Р Б Лайпциг спечели битката с Шахтьор Донецк за второто място в група F на Шампионската лига и се класира за осминафиналите напролет във фазата на директните елиминации.

Немският тим бе безапелационен с 4:0 във Вършава, където украинците играят домакинствата си.

Кристофър Нкунку даде аванс на "биковете" още в 10-ата минута когато бе точен при добавка след удар на Тимо Вернер. Пет минути след началото на второто полувреме Андре Силва удвои, възползвайки се от неразбирателство в отбраната на Шахтьор.

В 62-ата минута Лайпциг направи бърза контраатака, при която Кристофър Нкунку изведе Доминик Собослай сам срещу вратаря Трубин и унгарецът вкара за 3:0.

Дани Олмо пък оформи крайния резултат в 68-ата минута, когато стреля много красиво от малък ъгъл и остави безпомощен Трубин.

В другия мач от групата Реал Мадрид се разправи със Селтик, спирайки брояча на 5:1 в тренировъчно темпо.

Лука Модрич откри от дузпа, а Родриго удвои още до 20-ата минута от нов наказателен удар. Марко Асенсио направи 3:0 в началото на втората част, а Винисиус вкара четвъртия гол за „кралете“. „Лос меренгес“ отбелязаха и пети гол чрез Федерико Валверде в 71-ата минута, а почетният гол за „детелините“ бе дело на Жота от фал.