0

Н осителят на Купата на краля Реал Мадрид започна защитата на трофея с безпроблемна победа с 3:1 срещу четвъртодивизионния Арандина на 1/16-финалите на турнира. Хоселу от дузпа откри резултата в началото на втората част, а веднага след това се разписа и Браим Диас. В добавеното време Родриго вкара трето попадение за "белите", а Начо Фернандес си заби автогол за радост на феновете на домакините.

Арандина направи най-силната си кампания в Купата на краля за всички времена. Тимът на Алекс Искиердо взе скалпа на елитния Лас Палмас, а преди това елиминира и Реал Мурсия. Срещу Реал Мадрид обаче разликата в класите беше твърде голяма, за да се стигне до сензация. Голямата новина в състава на Реал беше появата от първата минута на Арда Гюлер. Турският талант беше привлечен през лятото от Фенербахче, но получи контузия и дебютира едва сега.