Р еал Мадрид победи с 2:0 Виляреал като гост в мач 21-ия кръг на Ла Лига. Кралският клуб взе втора поредна победа в първенството и поведе в класирането

Първият удар в мача бе на Тайжон Бюканън от Виляреал, който обаче не уцели вратата. В 18-ата минута Жорж Микаутадзе също опита изстрел, но не уцели вратата. Арда Гюлер от Реал също пробва удар, но не затрудни вратаря Луис Жуниор. 

Реал започна да играе по-добре, а Килиан Мбапе стреля, но без успех. В края на първото полувреме Винисиус също имаше шанс, но не уцели вратата. На другата врата Микаутадзе и Пап Гей пробваха изстрели, но не намериха целта.

Гостите поведоха в началото на второто полувреме. Винисиус пробва пас в наказателното поле, защитник на Реал не успя да изчисти, а топката стигна до Мбапе, който вкара своя 20-и гол в Ла Лига този сезон. 

Жерард Морено имаше шанс за Виляреал, но от добра позиция прати топката над вратата. До края домакините така и не намериха начин да изравнят. В добавеното време Реал получи дузпа, а Мбапе не сбърка от бялата точка и се разписа още веднъж.

Реал е начело с 51 точки, с 2 повече от Барселона. Каталунците приемат Овиедо в неделя. Виляреал е трети с 41 точки.