0

И спанският шампион Реал Мадрид изпусна първи точки за сезона, след като се провали в домакинството си на Осасуна в мач от седмия кръг на Ла Лига. Двата тима завършиха при резултат 1:1 в истински спектакъл.

Винисиус Жуниор откри в 42-ата, но Кике Гарсия изравни в 50-ата минута с чудесен гол. Голямата звезда на столичани Карим Бензема, който се завърна в игра, се превърна в големия грешник, след като изпусна дузпа в 79-ата минута, а гостите останаха с човек по-малко в същата ситуация, тъй като Давид Гарсия беше изгонен с директен червен картон.

По този начин след шест победи в първите си шест двубоя "кралете" записаха първо равенство и пропуснаха възможността да се завърнат на върха. Възпитаниците на Карло Анчелоти все пак се изравниха с най-големия си съперник Барселона с по 19 точки и остават на втората позиция заради по-лошата си голова разлика.

Осасуна пък продължава със страхотното си представяне и остава на отличната шеста позиция с 13 точки в актива си. В следващия кръг "белите" гостуват на Хетафе, но преди това имат домакинство на Шахтьор Донецк в Шампионска лига, докато Осасуна приема Валенсия в първенството.