0

Р еал Мадрид спечели с 3:1 "Ел Класико" срещу Барселона и оглави еднолично временното класиране на испанското първенство по футбол. Двата колоса бяха равни на върха преди двубоя на "Сантяго Бернабеу", но отборът на Карло Анчелоти вече има три точки преднина.

Реал Мадрид поведе в 12-ата минута, когато Винисус се откъсна сам срещу Марк Андре тер Щеген, който отрази първия удар. Топката обаче попадна в Карим Бензема и той я изпрати във вратата на гостите с удар от десетина метра.

Федерико Валверде пък покачи на 2:0 в 35-ата минута и първото полувреме завърши с два гола преднина за "белите". Той получи топката на дъгата от Ферлан Менди и я изпрати в мрежата зад Тер Щеген със силен удар.

Ферлан Торес намали за Барса в 83-та минута, когато получи подаване от Роберт Левандовски и се разписа на празна врата, но Реал Мадрид отбеляза още един гол в добавеното време. Родриго бе съборен в наказателното поле и сам вкара дузпата за крайното 3:1.

Преди този мач Барселона бе допуснал само един гол и нямаше поражение от началото на сезона.