0

Ш ампионът Реал Мадрид постигна пета поредна победа в испанското първенство, като този път тяхна жертва беше отборът на Майорка, победен с 4:1 в Мадрид. Така „белия балет“ не остави дълго вечният враг Барса да се радва на първото място в Ла Лига, където се изкачи временно снощи с боя над Кадис 4:0. Реал е с 15 точки, каталунците имат 2 по-малко.

Гостите  от Майорка откриха резултата в 35-ата минута чрез косовското крило Ведат Муричи, но Реал отвърна с четирима различни голмайстори. Още в последните секунди на първото полувреме Федерико Валверде изравни. След почивката се разписаха по ред на номерата №20 Винисиус Жуниор, после №21 Родриго, който подаде и за гола на сънародника си, и накрая №22 Антонио Рюдигер в третата минута от добавеното време на мача.

Муричи всъщност беше и човекът, който създаде съвсем сам първата възможност за гол, като още в 1-ата минута се отскубна от защитата на домакините и принуди Тибо Куртоа да се разтяга майсторски под гредата и да спасява. В 35-ата минута той беше застанал на задна греда след изпълнение на фаул от корееца Кан Ин-Ли и с глава прати топката в мрежата. Но в 3-ата минута на добавеното време на първата част Валверде изравни след индивидуален рейд и удар от границата на наказателното поле.

В 72-ата минута обратът беше налице, като Лука Модрич започна атаката, комбинира с Родриго, който пък подаде на Винисиус Жуниор, тръгнал на ляво и завършил с отсечен удар.

В 89-ата минута Родриго покачи на 3:1 по брилянтен начин, напомнящ най-добрите бразилски майстори. Той пое топката малко след централната линия, тръгна на дрибъл и на много малко пространство елиминира двама бранители последователно, за да вкара край вратаря Предраг Райкович.
В 3-ата минута на добавеното време Антонио Рюдигер оформи крайния резултат 4:1, засичайки на задна греда центриране на Тони Кроос от свободен удар. Съдията Хорхе Фигероа прегледа ситуацията за засада, тъй като имаше съмнения. Повторенията по телевизорите обаче показаха, че Идрису Баба е покрил германския бек на Реал.

Ла Лига, 5-ти кръг, неделя: Реал Мадрид - Майорка - 4:1

по-късно днес: Елче - Атлетик Билбао, Хетафе - Реал Сосиедад, Бетис - Виляреал

в понеделник: Алмерия - Осасуна

от петък: Жирона - Валядолид       - 2:1

от събота: Атлетико Мадрид - Селта Виго – 4:1, Райо Валекано - Валенсия – 2:1, Еспаньол - Севиля        - 2:3, Кадис - Барселона        - 0:4

1. Реал Мадрид     5  5  0  0 15:5   15 точки
  2. Барселона       5  4  1  0 15:1   13
  3. Виляреал        4  3  1  0  9:0   10
  4. Атлетико Мадрид 5  3  1  1  9:4   10
  5. Бетис           4  3  0  1  7:3    9
  6. Осасуна         4  3  0  1  6:3    9
  7. Атлетик Билбао  4  2  1  1  5:1    7
  8. Жирона          5  2  1  2  6:5    7