0

Р еал Мадрид разпиля вечния си съперник Барселона с 4:1 на финала за Суперкупата на Испания, игран в Рияд.

Още в самото начало героят на вечерта Винисиус предизвика истинска катастрофа за каталунците като вкара два гола и в 10-та минута Реал вече водеше с 2:0. Барселона опита да излезе от шока, като най-деен бе Левандовски. Полякът първо удари греда, а в средата на първата част вкара за 1:2.

Играчите на Карло Анчелоти и най-вече Винисиус изобщо не се впечатлиха от това и продължиха да се забавляват на терена. Бразилският нападател отбеляза своя хеттрик в 39-та минута, когато бе спънат в наказателното поле и сам вкара отсъдената дузпа.

През втората част Шави така и не намери начин да се противопостави на развихрилите се „крале“. Рюдигер направи 4:1 20 минути след началото на полувремето, а малко след това Араухо от състава на Барса бе изгонен, което сложи край на мъките на каталунците и начало на празненството в Мадрид.

Суперкупата е 13-а в клубната история на Реал, а за наставника на тима Карло Анчелоти е 11-и, с който изравни Зинедин Зидан.