0

Н осителят на Златната топка Карим Бензема е станал баща за четвърти път и за първи със сегашната си партньорка Джордан Осуна. Това оповестиха медиите в Испания няколко часа преди мача на Реал Мадрид с Алмерия.

Това е четвъртото дете на френският стрелец, като предишните му три са от 2 други негови връзки в миналото.

В мача Бензема се развихри истински като вкара хеттрик още през първото полувреме, а Реал победи с 4:2.

Френският нападател откри резултата в петата минута след асистенция на Винисиус, а десет минути по-късно направи 2:0, като този път му подаде Родриго. В края на полувремето Карим оформи хеттрика си след успешно изпълнение на дузпа.

Алмерия все пак успя да върне едно попадение чрез Ласаро в добавеното време на първата част.

След почивката Родриго вкара четвърти гол за тима на Карло Анчелоти, а Лукас Робертоне бе точен за гостите - 4:2.

Реал временно се доближи на 8 точки от Барселона, който по-късно играе срещу Бетис Севиля. Кралският клуб се откъсна и на 5 точки пред Атлетико Мадрид. Алмерия е на 16-о място в класирането.