0

С алернитана победи Специя с 1:0 в мач от италианската Серия А. Единственото попадение в мача бе дело на Паскуале Мадзоки в началото на второто полувреме.

Той завърши страхотна индивидуална атака, като премина през защитници на гостите и с плътен шут извън наказателното поле прати топката в десния ъгъл.

Срещата ще се запомни и с последното излизане на Франк Рибери с фланелката на Салернитана, което бе само, за да се сбогува с феновете. Той получи огромна любов и благодарност от трибуните на „Арещи“ и отиде към скамейката със сълзи на очи, след като се разходи по терена.

За отбора на Специя неизползвана резерва остана българският национал Петко Христов, който доскоро лекуваше контузия.

През първата част Специя бе по-активният отбор като пропуски за гостите направиха Келвин Амиан и Емил Холм.

В самия край на мача М'Бала Нзола от Специя спря чудесно топката в наказателното поле и отправи силен удар, който премина над напречната греда.

Благодарие на трите точки Салернитата се изкачи до девето място в класирането, Специя остана на 15-а позиция.