0

Р ома постигна трета поредна победа под ръководството на новия старши треньор Даниеле Де Роси, или DDR, както го обозначава италианската спортна преса по инициалите му, съвпадащи с тези на бившата т. нар. Германска демократична република.

Римляните надиграха убедително Каляри с 4:0 в последен мач от 23-ия кръг в италианската Серия "А".

С успеха Рома заема пето място в класирането само на точка от четвъртия Аталанта.

Загубата е трета поредна за Каляри и тимът на Клаудио Раниери е в зоната на изпадащите на 18-о място с 18 точки.

Лоренцо Пелегрини откри резултата още във 2-а минута, а в средата на първата част асистира за Пауло Дибала, който се разписа за 2:0.

Дибала отбеляза втория си гол в 51-а минута от дузпа, а осем по-късно влезлият като резерва Дийн Хуйзен вкара за крайното 4:0.

„Променен е – преди в Спал изглеждаше като футболист край тъчлинията, а сега дава точните съвети и указания“, оцени бившия капитан на „Вълците“ Клаудио Раниери, треньорът на Каляри.