0

Р ома стана последният участник, който се класира на 1/2-финал в Лига Европа. "Вълците" победиха Фейенорд с 4:1 след продължения и направиха нова крачка напред в турнира.

В редовното време домакините на "Олимпико" се добраха до инфарктно 2:1, с което изравниха резултата от двата мача след загубата с 0:1 в Ротердам. Леонардо Спинацола откри резултата в 60-ата минута, но Игор Пайшао изравни в 80-ата. Пауло Дибала обаче бе героят за италианците, вкарвайки втори гол в 89-ата минута, с който прати двубоя в продължения.

Там Рома наложи волята си след нови два гола, дело на Стефан Ел Шаарауи в 101-вата и Лоренцо Пелегрини в 109-ата минута и стигна до крайния успех.

Ето и всички резултати от 1/4-финалите в Лига Европа

Севиля - Манчестър Юнайтед 3:0 (2:2 в първата среща)
1:0 Ен-Несири 8, 2:0 Баде 47, 3:0 Ен-Несири 80

Рома - Фейенорд 4:1 (0:1)
1:0 Спинацола 60, 1:1 Пайшао 80, 2:1 Дибала 89, 3:1 Ел Шарауи 101, 4:1 Лоренцо Пелегрини 109

Спортинг Лисабон - Ювентус 1:1 (0:1)
0:1 Рабио 9, 1:1 Едуардс 20-д., 1:2

Роял Юнион СЖ - Байер Леверкузен 1:4 (1:1)
0:1 Диаби 2, 0:2 Бакер 38, 0:3 Фримпонг 60, 1:3 Терхо 65, 1:4 Хложек 79.