0

О тборът на Ал Насър загуби като гост с 0:1 от големия си съперник Ал Итихад в мач от 20-ия кръг на Саудитска Професионална лига.

Така тимът, воден от Кристиано Роналдо, сдаде и върха в първенството. След успеха Ал Итихад има преднина от 1 точка в шампионата.

Още в 11-ата минута португалската звезда показа отличните си качества. Той надигра футболист на Ал Итихад, след което продължи атака на тима с добър пас към съотборник. Последва центриране в пеналтерията, което обаче не бе добро.

Десет минути след това футболистите на Ал Итихад имаха сериозни претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени от съдията. В 35-ата минута Коронадо си пробва късмета с изстрел от сериозна дистанция, но без успех.
В 54-ата минута домакините създадоха отличен шанс, Бруно Енрике обаче не успя да намери целта след удар с глава. Две минути след това Кристиано Роналдо получи шанс да изпълни пряк свободен удар от не лоша позиция. Изстрелът му обаче не бе точен.

Единственото попадение падна в 80-ата минута на двубоя и бе дело на Ромариньо. За гола пък асистира Ахмед Шарахили.

Така Ал Итихад излезе на върха на класирането с 47 точки. Ал Насър е втори с точка по-малко.