0

П ортугалия постигна безпроблемна победа с 6:0 при гостуването си на Люксембург в мач от група J от втория кръг на европейските квалификации. „Мореплавателите“ си подпечатаха успеха в рамките на 22 минути през първото полувреме, когато отбелязаха четири безответни попадения.

Отново капитанът Кристиано Роналдо даде тон за головото шоу и откри още в деветата минута, а Жоао Феликс удвои в 15-ата минута. Бернардо Силва също се разписа в 18-ата, преди Роналдо да вкара втория си гол в 31-ата минута.

През втората част темпото поспадна, но имаше време за още две попадения. Отавио отбеляза ново попадение в 77-ата, а друга резерва - Рафаел Леао, изпусна дузпа в 85-ата, но три минути по-късно се реваншира и отбеляза шести гол, а по този начин оформи и крайния резултат.

Защитникът на ЦСКА Енес Махмутович остана неизползвана резерва за домакините, които заемат пето място във временното класиране с една точка. Португалия е на върха с шест.

Европейският шампион Италия взе глътка въздух след загубата от Англия с 1:2. „Скуадра адзура“ победи по изключително рационален начин с 2:0 Малта като гост във втория си квалификационен двубой по пътя към Евро 2024 в Германия.

Точни за четирикратния световен шампион бяха двама играчи с името Матео. Натурализираният аржентинец Матео Ретеги откри с глава след четвърт час игра, а капитанът на Монца Матео Песина удвои в 27-ата минута.

След това двубоят, ръководен от българския съдия Георги Кабаков, премина в доста лежерно, дори приспивно темпо, за радост на италианския национален отбор.

Казахстан – Дания  3:2
0:1 Расмус Винтер Хьойлунд 21, 0:2 Расмус Винтер Хьойлунд 35; 1:2 Бахтийор Зайнутдинов 73-дузпа, 2:2 Асхат-Тагиберген 86, 3:2 Абат Аймбетов 89

Словения – Сан Марино  2:0
1:0 Бенямин Шешко 56, 2:0 Роберто Ди Майо 60-авт.

Северна Ирландия – Финландия  0:1
0:1 Бенджамин Калман 28

Група „J“:

Лихтенщайн – Исландия  0:7
0:1 Давид Кристиян Олафсон 3, 0:2 Хакон Арнар Харалдсон 38, 0:3 Арон Гунарсон 48, 0:4 Арон Гунарсон 68, 0:5 Арон Гунарсон 73-дузпа, 0:6 Андри Гудьонсен 85, 0:7 Микаел Егил Елертсон 87

Люксембург – Португалия  0:6
0:1 Кристиано Роналдо 9, 0:2 Жоао Феликс 15, 0:3 Бернардо Силва 18' 0:4 Кристиано Роналдо 31, 0:5 Отавио 77, 0:6 Рафаел Леао 88

Словакия – Босна и Херцеговина  2:0
1:0 Роберт Мак 13, 2:0 Лукаш Хараслин 40