0

Р азконцентриращи зигзагообразни райета на екипа на домакините, прически в розово (Гризман) и в бяло със синкав оттенък (Кореа), както и задушаващо тръшване на Савич срещу Феран Торес, не успяха да попречат на Барса да бие 1:0 Атлетико в Мадрид.

Гола вкара в 22-ата мин. френският нападател Усман Дембеле, който се оказа на точното място, изведен хубаво от Гави след комбинация с Педри отляво. Попадението изведе Барселона на 3 точки пред втория в Примера дивисион Реал Мадрид.

Трети е Реал Сосиедад с 32 точки, Атлетико Мадрид е пети с 27 точки след петата си загуба в Ла Лига.

Хаотични бяха последните минути на мача, когато домакините натиснаха здраво за изравняване, и бяха много близо до него, когато розовокосият Гризман стреля отблизо, но Араухо изби малко пред голлинията в петата минута на добавеното време.

Освен футбол, на терена имаше и кеч, в който първоначално защитникът на Атлетико Савич почти неутрализира нападателя на Барса Феран Торес, преди последният да се надигне почти от туш и да разтърси сърбина.

Ошашавеният рефер Хосе Мунуера оцени борческите умения в класическия стил на двамата с директни червени картони в 92-ата мин.

Агресията на терена донесе мощен ритник по тила на бразилския нападател на Барселона Рафиня, който в 87-ата мин. бе бутнат и впоследствие изритан по главата от Йоренте от Атлетико. От този момент Рафиня, когото лекар не провери за комоцио, беше меко казано неориентиран по игрището.

Първенство на Испания, срещи от 16-ия кръг на Примера дивисион, неделя:

Алмерия - Реал Сосиедад        0:2, Райо Валекано - Бетис          1:2, Севиля - Хетафе                2:1, Атлетико Мадрид – Барселона 0:1;

от събота: Виляреал - Реал (Мадрид)       2:1, Майорка - Валядолид            1:0, Еспаньол - Жирона              2:2;

от петък: Елче – Селта Виго            0:1, Валенсия - Кадис               0:1

в понеделник: Атлетик Билбао - Осасуна

1. Барселона       16 13 2  1 35:6   41 точки
 2. Реал Мадрид     16 12 2  2 36:16  38
 3. Реал Сосиедад   16 10 2  4 23:17  32
 4. Бетис           16  8 4  4 19:13  28
 5. Атлетико Мадрид 16  8 3  5 23:15  27
 6. Виляреал        16  8 3  5 19:12  27