0

Г ермания показа плашещо ниво на игра (според „Шпигел“) в генералната репетиция на Европейското първенство срещу Гърция, особено през първото полувреме, но след точни смени на селекционера Нагелсман след почивката Бундестимът обърна от 0:1 до 2:1 в гол на Паскал Грос в 89-ата мин.

В Мьонхенгладбах отборът на Юлиан Нагелсман в началото игра слабо и логично се оказа догонващ в резултата след гола на Йоргос Мазурас в 33-ата мин., наказал пореден гаф на вратаря на Байерн Нойер.

Националът с важните попадения Кай Хаверц донесе 1:1 в 55-ата мин. след асистенция на Сане, а резервата Паскал Грос заши победния гол от бомбено воле в 89-та мин.

Това бе последна контрола преди началото на Евро 2024, което домакините откриват на 14-ти срещу Шотландия от 22 ч.

Окончателният състав на домакините беше обявен преди началото на мача срещу Гърция. Нагелсман обясни в интервю за телевизионния канал RTL, че вратарят Александър Нюбел отпада от групата.