0

А рсенал се изкачи на второ място във Висшата лига на Англия с 3:1 вкъщи срещу предпоследния в класирането Бърнли. "Артилеристите" изпревариха вечния съперник Тотнъм, който отстъпи на Улвърхемптън с 1:2.

Арсенал е с 27 точки, колкото има и Манчестър Сити. Шампионите играят утре срещу Челси.

Леандро Тросар откри резултата за домакините на "Емирейтс" в добавеното време на първата част, когато получи топката на далечна греда от Букайо Сака и я вкара, след което се шибна в страничния стълб.

Белгиецът обаче оцеля и дори асистира на Уилям Салиба в 57-та минута, когато Арсенал поведе отново след изравнителен гол на Джош Браунхил три минути по-рано.

Украинецът Олександър Зинченко оформи крайното 3:1 в 74-та минута, а Арсенал доигра последните десетина с човек по-малко заради червен картон на Фабио Виейра.

Виктор Линдельоф пък вкара единствения гол за победа на Манчестър Юнайтед с 1:0 срещу Лутън.
Защитникът получи топката в наказателното поле след разбъркване и я забоде в мрежата със силна тупалка.

Така Юнайтед се изкачи на шесто място с 21 точки и шест зад лидерите Арсенал и Манчестър Сити. Лутън остава първи над чертата с шест точки.

Евертън пък спечели с 3:2 срещу Кристъл Палас, който изравняваше на два пъти срещу "карамелите".
Те обаче стигнаха до попадение на Идриса Гей четири минути преди края на редовното време и се придвижиха на 14-о място с точка зад 12-ия Кристъл Палас.