0

Р езервата Ерлинг Холанд вкара от дузпа в петата минута на добавеното време и Манчестър Сити спечели драматична победа с 2:1 с човек по-малко срещу Фулъм в английското първенство по футбол, с което шампионите отново излязоха начело в класирането.

В отсъствието на Халанд, който пропусна предните два мача на Сити заради контузия, аржентинецът Хулиан Алварес изведе домакините напред в 17-ата минута. Те вкараха и второ попадение чрез Джон Стоунс скоро след това, но Родри бе в засада в развитието на атаката и голът бе отменен.

Фулъм се възползва и секунди след това получи дузпа. Жоао Кансело бе изгонен от игра с директен червен картон за нарушение срещу Хари Уилсън, а Андреас Перейра бе точен от наказателния удар и изравни в 28-та минута.

Сити продължи да доминира и с човек по-малко, а Халанд и Фил Фоудън се появиха в игра през второто полувреме. Норвежецът възстанови преднината на отбора си само десет минути след смяната, но и това попадение бе отменено заради засада.

В добавеното време обаче Кевин Де Бройне бе повален в наказателното поле на Фулъм и Халанд бе точен от дузпа за крайното 2:1.

То върна Сити на върха с точка пред отбора на Арсенал, който може отново да оглави класирането при победа срещу Челси в неделя.

Паскал Грос вкара късен гол за победа на Брайтън с 3:2 срещу Улвърхемптън в друг мач от съботния следобед. Адам Лалана и Каору Митома също се разписаха за Албиън, а Гонсало Гуедеш и Рубен Невеш бяха точни за "вълците", който се поема от бившия треньор на Испания, Реал Мадрид и Севиля Хулен Лопетеги.

Така Брайтън, който през миналата седмица надви и Челси, се изкачи на шесто място с 21 точки от 13 мача. Улвс пък са 19-и с десет точки.

Лийдс Юнайтед преодоля пасив от два гола и победи с 4:3 Борнмът на "Елънд Роуд".

Домакините поведоха с дузпа в третата минута, когато Крисенсио Съмървил бе фаулиран в наказателното поле и Родриго изпрати вратаря на съперника в обратния ъгъл. Борнмът обаче изравни чрез Маркъс Таверние четири минути по-късно, а Филип Билинг даде преднина на гостите в 19-ата.

Доминик Соланке заби третия гол в началото на второто полувреме, след като завърши контра, започнала при ъглов удар в полза на Лийдс.

Домакините обаче хвърлиха всички сили и стигнаха до победата. 20-годишният Сам Грийнууд намали в 60-ата минута за 2:3, Лиъм Купър изравни осем по-късно, а Съмървил оформи крайния резултат в 84-та след извеждащо подаване на Уилфрид Нонто.

Лийдс се изкачи на 12-о място с 15 точки, а Борнмът остана 15-и с две по-малко.

Последният във Висшата лига Нотигнам Форест не успя да победи вкъщи Брентфорд - 2:2.

В късния съботен мач Лестър Сити победи с 2:0 като гост Евертън и се изкачи на 13-о място в класирането. "Лисиците" се изравниха с "карамелите" по точки, но имат по-добра голова разлика. Лестър поведе в последната минута на първото полувреме. Разбъркване в наказателното поле на домакините изпрати топката до Юри Тилеманс, който я пое пред наказателното поле и я изпрати в мрежата на Джордан Пикфорд с много красив удар от воле в горния десен ъгъл.

Вторият гол падна четири минути преди края на контраатака. Джеймс Мадисън проби по лявото крило и подаде на Харви Барнс, който преодоля защитник в наказателното поле и бе точен за крайното 2:0.

Първенство на Англия по футбол, мачове от 13-ия кръг във Висшата лига:

Лийдс - Борнмът – 4:3, Манчестър Сити - Фулъм – 2:1, Нотингам Форест - Брентфорд – 2:2, Улвърхемптън - Брайтън – 2:3, Евертън - Лестър Сити 0:2.

в неделя: Челси – Арсенал, Астън Вила - Манчестър Юнайтед , Саутхемптън - Нюкасъл Юн., Уест Хем - Кристъл Палас