0

О тборите на Мексико и САЩ се присъединиха към Канада като участници на Световното първенство в Катар тази зима след последните мачове от квалификациите в Зона КОНКАКАФ.

Мексико удари 2:0 вкъщи Салвадор, а САЩ проби въпреки загубата 0:2 като гост на Коста Рика, която остана 4-та с по-лоша голова разлика от американците. Само загуба с 6 или повече гола разлика можеше да изведе Коста Рика пред САЩ в класирането. Костариканците играят плейоф за място на финалите срещу Нова Зеландия.

Американските национали отпразнуваха класирането си с обилна бирена баня в съблекалнята, за която предвидливо се бяха снабдили със ски маски. Триумфиращите американски звезди позираха в специално изработени тениски на Nike в памет на квалификацията си.

Появата на ски маските в алкохолните душове в Америка се дължи на опита на баскетболистите от НБА, празнуващи победи във финалите, те предпазват от попадането на алкохол в очите.

Американците, които пропуснаха Световното през 2018-а година в Русия, имаха много по-добра голова разлика от директния си съперник за третото място Коста Рика и поражението с 0:2 не им повлия по никакъв начин.

Мексико си реши победата срещу скромния състав на Салвадор още до почивката, когато Уриел Антуна откри в 17-ата минута с удар от малкото наказателно поле. Раул Хименес удвои преднината им малко преди края на първата част от дузпа.

Канада, която вече си гарантира челната позиция, падна с 0:1 при гостуването на Панама със седем промени в основния си състав, но това не промени подреждането. Първи мач като национал за панамския национален отбор изигра защитникът на Левски Хосе Кордоба.

В последната среща Ямайка регистрира втора победа в групата – 2:1 у дома над Хондурас, който остава последен.