0

И нтер обърна с 3:1 Лацио в един от най-интересните мачове на 32-ия кръг в Серия А. Гостите от Лацио поведоха чрез Фелипе Андерсон (30), но "нерадзурите" стигнаха до пълен обрат в последните 12 минути, благодарение на две от резервите.

Първо талисманът на "нерадзуите" Лаутаро Мартинес изравни, а Робин Госенс (82) изведе домакините напред. В последната минута на редовното време Лаутаро Мартинес се разписа още веднъж. Ромелу Лукаку асистира за първите две попадения на Интер, който се изкачи на четвъртото място в класирането на Серия А и продължава да мечтае за Шампионска лига.

С победата си над Лацио, който е втория в подреждането, Интер почти поднесе титлата на Наполи, който е със 78 точки на върха и ще му направи разлика от 20 точки, ако по-късно днес победи регионалния си съперник Салернитана.