0

М анчестър Юнайтед е само на 90 минути от финал в Купата на Лигата, след като в първия мач се наложи над Нотингам Форест като гост с 3:0. Реваншът на 1 февруари на "Олд Трафорд".

Маркъс Рашфорд даде аванс на „червените дяволи“ в 6-ата минута. Английският национал елиминира двама защитници преди да прати топката в мрежата на Хенеси. За Рашфорд, който е в отлична серия, това бе десети гол в последните му 10 мача с "червените дяволи".

Нотингам помисли, че е изравнил в 24-ата минута чрез Сам Стъридж, но попадението бе отменено поради засада.

Нидерландският нападател Воут Вегхорст удвои в 45-ата минута, което бе негов първи гол за клуба. Бруно Фернандеш в 89-ата минута оформи крайното 3:0.

Другият полуфинал е с предимство на Нюкасъл Юнайтед, който победи с 1:0 като гост Саутхемптън предния ден. Реваншът на "Сейнт Джеймсис Парк" в Нюкасъл е на 31 януари.