0

Лудогорец победи с 1:0 Андерлехт в плейоф в Лигата на конференциите, реваншът в Брюксел е другатата седмица на 23-ти.

Голът падна още в деветата минута на мача в Разград, отбеляза го Игор Тиаго. Той обаче ще пропусне реванша, защото си изкара жълт картон.

„Орлите“ имаха още 4 добри голови положения през първото полувреме, съперниците им удариха греда преди почивката.

В състава на Лудогорец за реванша се завръщат изтърпелите наказанията си Якуб Пьотровски и Антон Недялков, както и Оливие Вердон, който също не игра в Разград.

Още във втората минута Тиаго овладя с гръб и комбинира успоредно с Текпетей, но той си поведе дълго и вратарят улови.

Малко след това Фон Витри изведе Тиаго, но Вербруген изби удара му.

В шестата минута пусна към Десподов отдясно, той се засили и пробва да намери Тиаго, отново вратарят се намеси с разчетено излизане.

В деветата минута Десподов отдясно центрира, а Тиаго с глава я закова в долния ляв ъгъл на вратата на белгийците за 1:0.

В 39-ата мин. Зрителите на трибуните изтръпнаха, след като удар на привлечения през януари Слимани профуча в аут от отлична позиция. В добавеното време на първото гредата спаси Лудогорец, след като Андерс Дрейер стреля по диагонала, но топката се отби в десния стълб на Падт.

В 85-ата Раман догони топката след грешка на Франко Русо, стреля, но вратарят на Лудогорец Падт бе безупречен и спаси чист гол.

Само след 3 минути Делев подаде към другата резерва на домакините Тисера, бе париран от бранител, за което „орлите“ поискаха дузпа, но реферът не трепна.

Резултати от останалите плейофи в Лигата на конференциите:АЕК Ларнака - Днипро-1 1:0, Шериф - Партизан Белград 0:1, Лацио - ЧФР Клуж 1:0, Бодо Глимт - Лех Познан 0:0, Карабаг - Гент 1:0, Брага - Фиорентина 0:4, Трабзонспор - Базел 1:0.