0

Р езервата Салма Парулуело вкара в продълженията и Испания победи с 2:1 Нидерландия, с което се класира за първи път в историята на полуфинали на световни първенства по футбол за жени. В следващия си двубой испанките ще срещнат Япония или Швеция.

19-годишната футболистка на Барселона се възползва от извеждащ пас на Дженифър Ермосо в 111-ата минута и бе точна за крайното 2:1.

"Това значи всичко за мен. Уникален момент, великолепна еуфория. Изключително щастлива съм", заяви Паралуело след мача срещу нидерландките.

Всички голове в двубоя паднаха късно. Мариона Калдентей вкара за Испания от дузпа в 81-та минута, след като Стефани ван дер Грахт игра с ръка в наказателното поле. Състезателката на "лалетата" пък изравни в добавеното време, реванширайки се в последния си мач с националната фланелка.

В останалите четвъртфинали Австралия ще се изправи срещу Франция, а Англия ще срещне Колумбия.