0

С гол на Александър Лаказет в края на първото полувреме Олимпик Лион постигна домакинска победа с 1:0 над Олимпик Марсилия в дербито на 20-ия кръг на френската Лига 1.

Успехът изкачи "хлапетата" на 15-о място в класирането с 19 точки, като сложи край на серията им от две последователни загуби, докато марсилци не спечелиха за четвърти пореден път и остават на осмо място в таблицата с  29 точки.

Домакините от Лион имаха много повече ситуации за гол, но успяха да преодолеят Пау Лопес единствено в 37-мата минута, когато Лаказет вкара от легнало положение. Пет минути след това, при идентична ситуация, Лаказет удари и страничната греда, а при добавката Лопес улови топката.

Най-интересната ситуация за гол пред Олимпик Марсилия пък дойде още с изпълнението на началния съдийски сигнал, като с удар от центъра Амин Арит уцели напречната греда. В последните секунди на двубоя бранител на домакините изчисти удар на Пиер-Емерик Обамеянг от голлинията и така спаси победата за лионци.