0

Л ивърпул обърна накрая 2:1 Кристъл Палас като гост в ранния мач от 16-ия кръг на Висшата лига. Мохамед Салах първо изравни със своя гол №200 за "червените" във Висшата лига, а в първата минута на добавеното време резервата Харви Елиът донесе трите точки на тима на Юрген Клоп.
Преди това Жан Матета бе открил резултата за Палас с гол от дузпа в 57-ата минута.

Домакините от Лондон получиха право да изпълнят дузпа и в 29-ата минута от дузпа за нарушение на Върджил ван Дайк в наказателното поле, но след преглед със системата за видео асистенция съдията Анди Мадли отмени решението си.

Палас все пак откри резултата и то от дузпа, реализирана от Матета, отново след намеса на ВАР, този път в полза на лондочани.

В 75-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена заради втори жълт картон на Андре Аю, а в следващата Мохамед Салах изравни за Ливърпул с щастлив рикошет.

В първата минута на добавеното време резервата на игралите в зелено-бял екип гости Харви Елиът направи пълен обрат след самостоятелна акция и плътен удар в левия ъгъл на вратата. Малко след това Луис Диас вкара и трето попадение за гостите, но то бе отменено заради засада. Мачът продължи повече от 100 минути.

С трите точки Ливърпул излезе временно на първо място в класирането с точка аванс пред Арсенал, който ще играе по-късно през деня. Палас остана на 14-а позиция.