0

С еднакъв резултат – 1:0, завършиха първите два осминафинални мача от Шампионската лига, играни във вторник вечерта.

Баварският гигант Байерн се справи като гост с Пари Сен-Жермен, а голът вкара от воле Кингсли Коман в 53-ата мин.
За парижани не стартира  възстановеният от контузия Мбапе, който влезе в 57-ата мин. на мястото на Солер, когато ПСЖ падаше 0:1.

Французинът на няколко пъти разтърси защитата на Байерн, веднъж вратарят Зомер спаси отблизо с лице, а в 82-ата мин. Мбапе помисли, че е изравнил, но ВАР не зачете попадението му заради засада.

Във втората минута от добавеното време за втори жълт картон бе изгонен защитникът на баварците Павар, който пропуска реванша в Мюнхен.

За изпадналия в дупка ПСЖ това бе трета поредна загуба във всички турнири.

В другия мач Милан се наложи с 1:0 над гостуващия Тотнъм, голът вкара още в седмата минута Брахим Диас.

Дисциплинираната защита на „росонерите“ се справи с нападателните пориви на Кейн, Сон и Кулушевски.

Победата на Милан можеше да бъде още по-голяма, но Де Кетелере и Тиав не улучиха вратата с глава от удобни позиции.

За реванша на 8 март в Лондон Тотнъм ще трябва да се справя без Дайър, който ще бъде наказан заради получения след почивката жълт картон.