0

Б арселона записа втори успех в Примера дивисион през сезона. В среща от третия кръг каталунците се наложиха с 4:0 като домакини срещу Валядолид. Два гола реализира Роберт Левандовски, а един път се разписаха Педри и Сержи Роберто.

На "Камп Ноу" имаше 83 972 зрители, сред тях и Роналдо - първият Рони, Феномена, който, като собственик на Валядолид, седеше в ложата до президента на Барса Лапорта, показал бушонираното си дясно око. 45-годишният бразилец остави хубав спомен за себе си в Барселона, макар че остана само един сезон - 1996/97. Но и това му бе достатъчно, за да изработи и вкара от дузпа победния гол срещу ПСЖ за спечелването на Купата на носителите на национални купи в Ротердам със Стоичков като резерва през пролетта на 1997 г.

Срещу Валядолид Барселона откри чрез Роберт Левандовски, реализирал красиво в 24-ата минута след центриране на Рафиня.

Две минути преди почивката Педри завърши добра атака на Барса и покачи на 2:0 след пас на Усман Дембеле.

След почивката "синьо-червените" продължиха да бъдат по-добрият отбор на терена и закономерно в 65-ата минута реализираха още един гол. Дембеле подаде за Левандовски, който шутира и топката се отби във защитник гостите и направи безпомощен вратаря Жорди Масип.

В добавеното време резервата Сержи Роберто оформи крайното 4:0.

След този успех Барселона зае второ място в класирането със 7 точки. Валядолид има 1 точка и заема предпоследната 19-та позиция.

Съставът на Барселона: Тер Щеген, Кунде, Араухо (61 Сержи Роберто), Ерик Гарсия, Балде, Гави (61 Де Йонг), Бускетс (76 Кесие), Педри, Рафиня (61 Ансу Фати), Левандовски, Дембеле (80 Феран Торес.

Примера дивисион, 3-ти кръг, неделя: Хетафе - Виляреал        - 0:0, Барселона - Валядолид    - 4:0

по-късно в неделя: Еспаньол - Реал Мадрид

от събота: Райо Валекано - Майорка  - 0:2, Елче - Реал Сосиедад     - 0:1, Алмерия - Севиля         - 2:1;

от петък: Бетис - Осасуна          - 1:0, Жирона - Селта             - 0:1

в понеделник: Кадис - Атлетик Билбао, Валенсия - Атлетико Мадрид.

1. Бетис          3  3  0  0  6:1    9 точки
  2. Барселона  3  2  1  0  8:1    7
  3. Виляреал    3  2  1  0  5:0    7
  4. Реал Маид  2  2  0  0  6:2    6
  5. Осасуна      3  2  0  1  4:2    6
  6. Реал Сос  д  3  2  0  1  3:4    6