0

Ш ампионът Байерн Мюнхен постигна пета поредна победа в Бундеслигата след домакински успех над Хайденхайм с 4:2 в двубой от 11-ия кръг на Първа Бундеслига.

Баварците излязоха на първо място във временното класиране с 29 точки, на една пред Байер Леверкузен, който е с мач по-малко.

Хари Кейн реализира два гола за победата на домакините, натрупвайки общо 17 попадения от началото на сезона в Бундеслигата.

Английският национал донесе преднина от 2:0 за Байерн Мюнхен през първото полувреме на срещата. Кейн бе точен за 1:0 в 14-ата минута след подаване от Лерой Сане.

В 44-ата минута Сане добави втора асистенция на сметката си, центрирайки за втория гол на Хари Кейн, който направи 2:0 с неспасяем удар с глава.

Футболистите на Хайденхайм изравниха до 2:2 с два гола в рамките на три минути през второто полувреме. Тим Клайндинст намали 1:2 в 67-ата минута, а в 70-ата Ян-Никлас Бесте направи резултата 2:2.

Само две минути бяха нужди на баварците отново да поведат. Португалецът Рафаел Герейро отбеляза за 3:2 в 72-ата минута, а крайното 4:2 оформи Ерик Максим Чупо-Мотинг в 85-ата минута.

Щутгарт нанесе втора загуба на вицешампиона Борусия Дортмунд за сезона, побеждавайки го с 2:1 като домакин. „Швабите“ запазиха третото място в класирането с 24 точки, а съставът от Дортмунд остава четвърти с 21.