0

С голове на Чупо-Мотинг в 61-ата и на Серж Гнабри в 90-ата минута баварската червена машина Байерн препарира с 2:0 паралиите от ПСЖ и с общ резултат 3:0 от двата мача се класира за 1/4-финала в Шампионската лига.

Германският шампион бе безупречен в защита – за 180 минута игра не допусна нито един гол срещу атака с Меси и Мбапе.

Единственото чисто положение се откри пред купения за 40 милиона евро Витиня, но той се схвана в решаващия момент.

Кимих в средата наложи волята си срещу халфовете на ПСЖ, след почивката Чупо-Мотинг заблестя, Коман бе на високо ниво.

В крайна сметка това бе поредният провал на събрания с огромни финансови средства тим на Пари Сен-Жермен, който с парите на Катар трябваше да бъде хегемон в Европа, но удря на камък вече 10 години.