0

А нглийският талисман на Реал Мадрид Джуд Белингам остана без гол този път, но други двама играчи на „кралския клуб“ осъществиха обрата до 2:1 срещу гостуващия Реал Сосиедад. С победата тимът на Анчелоти продължи перфектния си старт – 5 победи от 5 мача, и отново излезе с точки пред останалата временно начело в Ла Лига Барселоса.

Хоселу, натоварен да замени Карим Бензема, вкара победния гол със силен удар с глава след центриране на Фран Гарсия в 60-ата минута.

Андер Баренечеа откри резултата за баските в началото на мача, но след като Федерико Валверде изравни с бомба от границата на пеналта в началото на второто полувреме, неизбежното бе само въпрос на минути.

Сега пред
Los Blancos е стартът към още една корона в Шампионската лига срещу германския отбор Унион Берлин в сряда.

След като вкара пет пъти в първите си четири мача за испанския гранд, невероятната серия от голове на Джуд Белингам приключи – най-добрата му възможност дойденакрая, когато скочи, за да посрещне центриране на Брахим Диас, но Алекс Рамиро направи фантастично спасяване.

Въпреки това, английската звезда със своята енергия и продуктивност беше един от моторите на Мадрид, който се върна в играта.

Реал Сосиедад също ще превключи фокуса си към Шампионската лига сега, като баските се изправят пред труден тест срещу на вицешампиона от миналия сезон Интер Милано.