0

Б разилия записа четвърта загуба в квалификациите за Мондиал 2026 и има сериозна вероятност да пропусне предстоящото световно първенство. Този път "селесао" отстъпи при визитата си на Парагвай с 0:1, след  като демонстрира поредното си безлично представяне. Единственото попадение отбеляза Диего Гомес в 20-ата минута на двубоя.

Селекционерът на Бразилия Доривал Жуниор пък се посрами, след като преди мача каза, че отборът му със сигурност ще бъде на световното. "Може да ме запишете как го казвам. Ще бъдем там, повярвайте ми", заяви Доривал като по този начин дръпна дявола за опашката. В класирането на зона Южна Америка Бразилия е едва на  пето място със скромния актив от 10 точки от 8 мача. Толкова има и шестият Венецуела, а само с една по-малко са Парагвай и Боливия. Първите шест отбора се класират директно, а седмията ще трябва да играе междуконтинентален плейоф.